Preles tábor 2013

Občianske združenie Návrat v spolupráci s občianskym združením Preles Vás pozývajú na letný splavovací tábor 2013 s názvom Vo vode v pohode!

Pre koho?
Vítaní sú mladí ľudia, plavci i neplavci, z celého Slovenska vo veku od 15 do 20 rokov – z náhradných rodín, bežných biologických rodín aj z detských domovov.

Kedy?
Tábor sa začne sa v nedeľu, 14. júla, a potrvá do soboty, 20. júla 2013.

Kde?
Naše vodové a pohodové dobrodružstvo na vlnách Malého Dunaja začneme v príjemnej dedinke na juhozápade Slovenska – v Eliášovciach. Po niekoľkých dňoch splavovania na kanoe a táborenia nakoniec zakotvíme neďaleko obce Kolárovo.

Splavovací tábor?
Ešte ste nikdy nesplavovali? Žiaden strach, Malý Dunaj je vhodný pre skúsených i začiatočníkov. Okrem toho, plávacie vesty budeme mať vo vode vždy na sebe a vedúci, s bohatými skúsenosťami zo splavov, vám budú naporúdzi. Ešte ste nikdy netáborili? Tiež sa niet čoho báť, popri splave sa navečer utáboríme na nejakej peknej lúčke pri rieke, trochu sa zahráme, zamyslíme, najeme a spoločne prenocujeme pod holým nebom či v stanoch.

O čo ide?
Voda je zvláštny element.. keď ju chceš chytiť, uniká Ti pomedzi prsty, keď si v nej vnorený, cítiš ju všade okolo seba, no postaviť ani oprieť sa o ňu nedá.. Stretávaš sa s ňou každý deň, no zriedka vieš, odkiaľ pramení. I naša duša je v niečom podobná. Priamo v nás, no pohľadu sa vyhýba.. s tajomným prameňom.. keď ju chceš zachytiť, obtečie slová a nenechá sa zovrieť v hrsti. Poď s nami splavovať dušu Malého Dunaja a poznávať rieku v sebe!

Poplatok
Účastnícky poplatok je 60 € a zahŕňa stravu a materiál potrebný na aktivity, vrátane toho vodáckeho (kanoe, pádla, plávacie vesty). Poplatok treba uhradiť do 30. júna 2013 na účet 2620865581/1100. Do poznámky napíšte: tábor, „meno dieťaťa“.
Dopravu na tábor a z tábora si účastníci zabezpečujú a hradia sami. Je možné prísť priamo na miesto stretnutia alebo cestovať spolu s vedúcimi zo Žiliny. Podrobnosti dohodneme individuálne po obdržaní prihlášky.

Viac informácií
Janka Buteková: jana.butekova@gmail.com, 0907 694 985

Prihláška
Prihlášku na tábor si môžete stiahnuť tu.

Link na event na Facebooku nájdete tu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *